Stres

W centrum zainteresowania naszego zespołu terapeutycznego leżą problemy zdrowotne związane ze stresem, jako mechanizmem spustowym powstawania różnego rodzaju zaburzeń psychicznych.

Każdy z nas w różnych okresach swojego życia doświadcza problemów związanych ze stresem.

Doświadczamy go bowiem  wszyscy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Choć stres jest fizjologiczną/normalną psychiczna i fizyczną reakcją organizmu na rosnące wymagania współczesnego życia, to trwając przewlekle może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej.

Ponieważ współczesne życie sprawia, że stresu doświadczamy w sposób ciągły – ta fizjologiczna reakcja traci swoja funkcję ostrzegawczą, alarmową.

Przewlekająca się reakcja stresowa wpływa negatywnie na Twoje zdrowie. Wyczerpują się zasoby organizmu. Pojawiają się negatywne konsekwencje  stresu. Przewlekły stres inicjuje nowe i nasila istniejące już choroby takie jak:  zaburzenia psyciczne, choroby układu krążenia, choroby skóry, cukrzycę, choroby układu oddechowego i inne.

Gdy zaczynasz odczuwać: 

- ze swego ciała takie dolegliwości jak np.: bóle głowy, napięcie lub bóle mięśniowe, bóle w klatce piersiowej, zmęczenie, zmiany popędu seksualnego, niestrawność, problemy ze snem;

- w swoich emocjach zmianę np.: nerwowość, niepokój, utratę motywacji, kłopoty z koncetracją uwagi, drażliwość, gniew, smutek, depresję;

- że Twoje zachowanie się zmienia np.: przejadasz się, tracisz apetyt, masz wybuchy złości, nadużywasz środków psychostymulujących (alkohol, narkotyki), wycofujesz się z kontaktów, zaczynasz palić papierosy lub palisz dużo więcej

 … to czas na szukanie pomocy i ocenę przyczyn występujących dolegliwości oraz zaplanowanie oddziaływań terapeutycznych, które przywrócą Twój komfort życia.